Zaznacz stronę

Sex spotkania

Przynajmniej połowa wszystkich problemów związanych z seksem bez zobowiązań ma swoje źródło w nazwie. Ludzie myślą, że „bez zobowiązań” oznacza, że seks nie wymaga myślenia i pasuje każdemu tak samo wygodnie jak spodnie dresowe. Ale prawda jest taka, że seks spotkania potrafią być nieco stresujące. Co zrobić aby seks spotkanie należało do udanych? Przestrzegaj tych kilku zasad a spędzisz niezapomniane chwile!

 

  1. Bądź miły

To, że już nigdy więcej kogoś nie zobaczysz, nie oznacza, że twoje maniery powinny wylecieć przez okno. Seks spotkanie ma być przyjemnością i dla Ciebie i dla drugiej strony. Bądź kulturalny- to nie kosztuje wiele a sprawi, że oboje będziecie się lepiej czuć.

  1. Nie martw się tak bardzo o „wewnętrzne piękno”

Jedną z najlepszych rzeczy w seksie bez zobowiązań jest to, że można zapomnieć o wszystkich tych „bratnich duszach” czy „długoterminowej kompatybilności” i po prostu skupić się na czystym, pożądaniu, chemii między wami i przyjemności. Możesz spać z kimś tylko dlatego, że lubisz jego akcent, na przykład. Albo możesz spać z kimś, kto jest dla ciebie o wiele za młody – lub za stary. Możesz cieszyć się wolnym od poczucia winy seks spotkaniem z kimś, kto zwyczajnie Cię pociąga.  I nic więcej.

  1. Bądź szczery

To, że pozbywasz się poczucia winy, nie oznacza, że powinieneś także pozbyć się uczciwości. Nigdy nie kłam o swoich zamiarach, by zaciągnąć kogoś do łóżka. Mów wprost, ale delikatnie i taktownie. Seks spotkanie powinno mieć jasno postawiony cel, wytyczone granice. Nigdy nie podawaj fałszywego numeru, ani nie pytaj o numer, jeśli nie masz zamiaru dzwonić.

  1. Bądź przyzwoitym gospodarzem… albo przynajmniej grzecznym gościem

Po prostu niegrzecznie jest wykopać kogoś na krawężnik o 5 rano. Niech się prześpi. Porządna filiżanka kawy rano też jest miłym acz niezobowiązującym akcentem. Nie przeginaj też w drugą stronę. Pamiętaj, że przytulanie się przez więcej niż 15 minut może wysyłać sprzeczne sygnały. Nie zdziw się jednak jeśli twoja jedno nocna przygoda przez całą noc tuli się „na łyżeczkę”. Są różne rodzaje intymności i różne podejście do nich. Jeśli coś Ci przeszkadza, mów o tym. Jeśli tuż po masz zamiar wymknąć się, nikt nie będzie miał Ci tego za złe 😉

  1. Bądźcie bezpieczni

Zawsze używaj właściwej ochrony. Pamiętaj, że prezerwatywy nie zawsze chronią cię przed wszystkimi zagrożeniami (opryszczka, HPV…). Nie bój się rozmawiać i pytać!  „Czy zawsze używasz prezerwatywy?” czy „Kiedy ostatni raz robiłeś/łaś testy?”. Chodzi tu o Twoje bezpieczeństwo- a to jest najważniejsze, prawda?

  1. Nie bądź sobą. (Chyba, że masz na to ochotę)

Twoje jednorazowe seks spotkanie nie ma pojęcia, jak zwykle wyglądasz w łóżku… więc wykorzystaj to i nie bądź sobą jak zwykle! Przypadkowy seks jest doskonałą wymówką, aby na nowo odkryć siebie seksualnie – być wyjątkowo wyuzdaną lub spróbować czegoś nowego. Bądź kreatywny, daj się ponieść! Twój partner/partnerka nie znają Cię zbyt dobrze. Nie wiedzą co lubisz a czego nie, czego nigdy nie chciałeś spróbować. Może to najlepszy moment aby się przełamać? Prawdopodobnie nigdy więcej się nie zobaczycie więc możecie poszaleć!

  1. powiedz stop romantyczności

Spotkaliście się, zaiskrzyło, idziecie do Ciebie , do niej/niego, do hotelu- nieważne! Wspolna kąpieli bąbelkowej w łazience oświetlonej świecami; recytowanie poezji; granie piosenek miłosnych na gitarze? Zapomni! seks spotkania mają swój jasno określony cel i nie pozostawia on zbyt wiele miejsca na romantyczność. I bardzo dobrze! Możecie cieszyć się chemią między Wami, pożądaniem, zwierzęcym magnetyzmem elektryzującym skórę. Te romantyczne rzeczy są fajne w związku. jednak seks spotkanie bez zobowiązań obejdzie się bez takich udziwnień.

  1. Zachowaj lekkość

Nie mów o żadnych lekach na receptę, na które możesz się natknąć, ani o tym, co twój terapeuta myśli o wypadaniu włosów, ani o tym, jak rozwód twoich rodziców wpływa na twoją zdolność do podtrzymywania związku. Skup się na chwili obecnej. Nie psuj jej negatywnymi myślami, niepewnością czy bezsensownym paplaniem. Całuj i daj się całować. Baw się. Oddaj się przyjemności.

  1. Bądź dorosły

Jeśli chodzi o seks, nie dąsaj się, jeśli nie dostaniesz wszystkiego, o co prosiłeś świętego Mikołaja. Tylko ludzie w związkach mogą narzekać, kiedy sprawy nie idą po ich myśli w łóżku (i nawet wtedy powinni przestać skupiać się na negatywie i po prostu być wdzięczni, że mają siebie nawzajem). Tylko dlatego, że seks spotkanie ma być zabawą i przyjemnością, nie daje gwarancji braku konsekwencji (zwłaszcza jeśli się nie zabezpieczasz) czy zwrotu poniesionych kosztów 😉

  1. Bawcie się dobrze, do cholery!

To najważniejsza zasada! Radość z swobodnego seksu nie oznacza, że nie bierzesz go na poważnie – oznacza tylko, że cieszysz się nim w wielu kontekstach. Zrelaksuj się, odpuść sobie oczekiwania i zanurz się w pełni w doznaniach jakie niesie seks spotkanie.